close
hepsibu

Hepsiburada.com 20 yılından bu yana e-ticaret sektöründe yıldızı parlayan platformlardan biridir. Hepiburada.com  30 kategoride 12,7 milyonun üzerinde ürünüyle  e-ticareti tüm dünyaya sevdirmeyi başarmıştır. Çaba ve azminin karşılığı olarak çeşitli ödüllere layık görülmüştür. 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye’nin en sevilen markası, 2013 yılında ise Yılın E-ticaret Sitesi seçilmiştir. Hepsiburada.com insanlara nerede olurlarsa olsunlar en iyi ürünü en uygun fiyatla ulaştırmayı kendine ilke edinmiştir. Ayrıca üyelerine site üzerinden ürün satma, mağaza açma imkanını ücretsiz sunuyor.

Hepsiburada Mağazası Nasıl Açılır?

Bilindiği üzere E-ticaret alanında birçok site bulunmaktadır. Hepsiburada.com da diğer sitelerden farklı olarak satış yapmak isteyenlerin karşısına iki farklı yol çıkar. Bunlardan ilki mağaza açmak diğeri ise iş ortağı olarak tedarikçi listesine dahil olmak. Öncelikle yapmanız gereken aşağıda gösterilen adımları takip ederek üyelik işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Tabii bu işlemler için şirket olmanız gerekiyor.

Bütün alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra sizden bazı evraklar istenir.
HEPSİBURADA’DA MAĞAZA AÇMAK İÇİN HANGİ BELGELER İSTENİLİR?
  1. Sözleşme: Sözleşme on dört sayfadan oluşur. Bu sayfaların hepsi ıslak imzalı olmalı ve kaşeli olmalı. Bu sözleşme ZIP dosyası halinde veya PDF olarak tek dosya halinde sisteme yüklenmelidir.
  2. Ek3 Pazaryeri Formu: Komisyon oranları yazılmış şekilde sarı alanlar doldurulmuş olmalıdır. Aynı zamanda ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
  3. Vergi Levhası: En eski bir önceki yılın vergi levhası ya da içinde bulunulan vergi yılına ait olmalıdır, bu şekilde yüklenmelidir.
  4. Faaliyet Belgesi: son altı aya ait olan bir faaliyet belgesi olmalıdır.
  5. İmza sirkülerinin geçerlilik süresi henüz dolmamış olmalıdır.
  6. Ticari Sicil Gazetesi: Faaliyet belgesi ve vergi levhasına uyumlu Ticaret Sicil Gazetesinde yer alan adres ve unvan bilgisi; firma kaşesi olmalıdır.
  7. Banka Bilgileri: kaşeli ıslak imzalı banka hakkında verilebilecek tüm bilgiler ( banka, hesap, şube adı; hesap, şube, Iban no) eksiksiz doldurulmalıdır.
  8. Faaliyet belgesi ve ticari Sicil gazetesi gerekli olan ve olmayan durumlar vardır. Gerekli olması şahıs şirketlerinde firmanın ticaret odası Sicil kaydı varsa gereklidir. Diğer hallerde gerekli değildir.
  9. Ortakların da tek tek vergi levhası ve imza beyannameleri bulunmalıdır.
  10. Adi ortaklıklardan özel olarak ortaklığı gösteren vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi talep edilmektedir.

Bütün belgeler ortakların ıslak imzası olmalı ve kaşeli olmalıdır.

Belgeleri ilettiğiniz takdirde yetkiler sizinle iletişime geçer ve mağaza açma işlemleriniz onaylanır.

 

Tags : hepsiburada.com komisyonhepsiburada.com satış yapmahepsiburada.com tedarikHepsiburada.com’da Mağazası Nasıl Açılır?
Aliye Rabia Sönmez

The author Aliye Rabia Sönmez

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.