close
273914_l_srgb_s_gl1

 Sosyal medya ağlarında hangi saatlerde paylaşım yapılmalı ve hangi günlerde paylaşım yapılırsa daha çok kişiye ulaşılır? İşte yanıtlar…

Türkiye’de Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram en çok kullanılan sosyal ağlar arasında. Google+ sabah 09:00-11:00 arası, Pinterest ise günün ilk saatlerinde aktif kullanılıyor. Hafta sonu ise Instagram ve Youtube kullanımında artış yaşanıyor.

Türkiye’de en popüler sosyal ağ olarak Facebook ilk sırada yerini alıyor. 32 milyondan fazla kullanıcıya sahip Facebook’un İstanbul’da sekiz milyondan fazla kullanıcısı var. Özellikle işe giderken sabah saatleri ve akşam iş çıkışı saatleri Facebook’un en yoğun kullanıldığı zamanken, en çok vakit geçirilen gün ise Çarşamba. Yani Facebook paylaşım saatleri denilince bu zaman dilimlerine dikkat etmek daha çok kişiye ulaşmak adına büyük önem taşıyor.

273914_l_srgb_s_gl1

Twitter’da hangi saatlerde Tweet atılmalı?

Twitter ise en fazla kullanılan sosyal ağlar arasında ikinci sırada yerini alıyor. Twitter’ın aktif kullanımı da en çok akşam saatlerinde ve televizyon karşısında gerçekleşiyor. Hafta sonu ise Instagram ve Youtube kullanımında hafta içine oranla yüzde 30 artış olmakta. instagramda hangi saatlerde paylaşım yapılmalı sorusunun yanıtı da bu noktada ortaya çıkıyor. Yani Instagram paylaşım saatleridenilince hafta sonu paylaşım yapmak ve paylaşım için özellikle akşam saatlerini seçmek, daha çok kişiye ulaşmak adına büyük önem taşıyor.

Instagram paylasim saatleriÖzellikle hafta sonu dışarı çıkıp gezenler Instagram’da yoğun olarak içerik paylaşıyor. Tatil fotoları, yeme-içme mekanlarına dair fotoğraflar da zaten hafta sonlarının olmazsa olmazları değil mi?Facebook en çok beğeni saatleri ve dolayısıyla paylaşım saatleri 13:00-14:00, Twitter’da 13:00-15:00 ve Linkedin’de ise 17:00-18:00 saatleri içerik paylaşmak için uygun.

Not: http://teknolojituru.com/ alıntı yapılmıştır.

Kerim Atayolu

The author Kerim Atayolu

İş Geliştirme Sorumlusu

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.