close
newsletter-1974449_1920

E-İhracat terimi kısaca tanımlayacak olursak bir çeşit dış ticarettir. Yani bir ülkenin başka bir ülke ile yaptığı ticarete verilen isim diyebiliriz. Müşteriler ürünleri başka ülkelerden daha uygun fiyata alabilmesi ile E-İhracat’ın önü oldukça açılmıştır. E-İhracat online yapıldığından KOBİ’ler açısından büyük öneme sahiptir. Artık mağaza sahipleri alışverişlerini geleneksel yöntemler ile değil E-Ticaret ile kolaylıkla yapmaktadır. Ülkemizde de bir çok firma şu anda aktif olarak E-İhracat yapıyor. Tabi devlet teşvikleri E-İhracatın gelişmesine ön ayak oluyor. Yurt dışına yapılan satışlarda KDV alınmaması bu konuya çok güzel bir örnektir.

Şimdi gelelim E-İhracatın nasıl yapıldığı konusuna…

E-İhracat Nasıl Yapılır?

Öncelikle satışınız yapacağınız ürünü iyi tanımanız, ürünü iyi bir şekilde pazarlayabilmeniz, lojistik kurgusunu belirlemeniz, E-İhracat yapacağınız ülkelerdeki iş ortaklarınız ile sürekli iletişim halinde olarak  açıklayabiliriz aslında nasıl E-İhracat yapılabileceğini. Bütün bu saydıklarımız kolay gibi görünse de icraat konusunda oldukça karmaşık ve sor bir hal alabiliyor. Satış yapacağınız ülkenin talimatlarını okuyup uygulamanız iş sürecinizi hızlandırır ve satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü artık tüketiciler talep ettikleri ürünleri istedikleri ülkeden internet aracılığı ile satın alabiliyor. Bu durum E-İhracatın önünü açarak ürünleri alıp satma sürecini kolaylaştırıyor. Öncelikle E-İhracat yapmak istiyorsanız E-İhracat Yazılımına sahip olmanız gerekmektedir. E-İhracat yazılımınız ile anında yurt dışına satışlara başlayabilirsiniz. E-İhracat Yazılımınızın,

  • Çoklu dil seçeneği
  • Çoklu para birimi
  • Lokasyon bazlı ziyaretçi tanıma
  • Yurtdışı kargo entegrasyonları
  • Dile duyarlı içerik yönetimi
  • Yurt dışı SEO optimizasyon

Özelliklerine sahip olması çok önemlidir. Bu özelliklere sahip E-İhracat Yazılımınız ile yurt dışı satışlarınızı gerçekleştirebilir, mağazanızın görünürlüğünü arttırarak hızlı büyüyebilirsiniz. Şunu söyleyebiliriz ki Amazon’un Ülkemize  giriş yapması ve Aliexpress alışverişleriniz artması herkes için E-İhracat yolunu açık hale getirmiştir.

Tags : e-ihracate-ihracat nasıl yapılır?satış işlemleriyenitoptancı.comyurt dışı
Aliye Rabia Sönmez

The author Aliye Rabia Sönmez

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.