close
Dropshipping-PowerPoint-Template-Preview-1-810×456

Yenitoptanci.com bir yıldan fazla süredir bayilerine dropshipping (stoksuz satış) hizmeti vermektedir. Konu ile alakalı çok fazla soru olduğu için işlemin nasıl yürüdüğü ile alakalı madde madde aşağıda bilgi veriyoruz.

 

  1. Herşeyden önce xml yüklemesi yapıp ürünleri kendi sitemizde, pazaryerlerinde (gittigidiyor, n11, hepsiburada vs.), instagramda veya diğer platformlarda satışa açıyoruz.
  2. Yenistoksuz.com’a bayilik başvurusu yapıyoruz, ardından canlı destekten iletişime geçerek bayiliğin onaylanması hakkında bilgi alabiliyorsunuz.
  3. İlk siparişi aldıktan sonra ilgili ürünü sepetimize atıyoruz, ardından “sepeti onayla ve satın al” butonuna tıklıyoruz.

4. Sipariş formunda ilk olarak müşterilerimize ait bilgileri aşağıda görüldüğü gibi giriyoruz.

5. Formun ikinci kısmında bayi olarak bize ait cari bilgilerimizi eksiksiz girilmesi gerekiyor. Vermiş olduğunuz siparişi size fatura edebilmemiz için bu kısım oldukca önemlidir. Eğer Google chrome tarayıcı kullanırsanız bir defa formu doldurduğunuzda otomatik doldurma özelliği sayesinde bilgiler gelir ayrıca bu linkten bir defalığına mahsus adres bilgilerinizi kaydederseniz veriler otomatik gelir, her siparişte tekrar yazmanıza gerek kalmaz.

 

6.  Bu bölümde kargo seçeneğinde eğer kargoyu müşterimiz ödeyecek ise DROP ARAS UA yazan kargo şirketini eğer müşterinizden kargo parasını aldıysanız ve kargonun parasını biz ödeyeceksek DROP ARAS PO seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Burada UA Ücret Alıcı, PO peşin ödeme manasına geliyor.

7.  Gittigidiyor, N11 veya Hepsiburada Sipariş kodunu yazınız. bu kısımda gittigidiyor.com dan aldığınız GGK ile başlayan kodu, hepsiburada.com’dan aldığınız 621 veya 622 ile başlayan kodu, n11.com’da da kampanya kodunu SADECE RAKAM OLARAK girmelisiniz.

2017-02-20n11

8.”Kampanya Kodu:xxxxx” şeklinde girmemeniz gerekiyor, çünkü buraya girdiğiniz kodlar kargo firmaları için barkod haline dönüştürülüyor. Aşağıda hatalı olarak girilen kodlar yer almaktadır.

Screenshot
Screenshot4

8.  Fatura veya Sipariş Formu Yükleme burada müşterinize kesmiş olduğunuz faturayı veya pazaryerlerinden aldığınız formları .JPG veya .PNG formatında yüklemeniz gerekmektedir. Pazaryerlerindeki sipariş formları genelde PDF formatındadır maalesef bizim sistemimizde pdf görüntüleme yoktur. O yüzden bu PDF dosyalarını ekran kırpma araçlarıyla jpg veya png formatına çevirip yükleyiniz. Buraya tıklyarak google chrome eklentisi olarak bir uygulama ile yapabilirsiniz, oldukca pratik bir araçtır.

Screenshot3

 

Tags : dropshippingstoksuz satışürün tedarikxmlxml yükleme
Kerim Atayolu

The author Kerim Atayolu

İş Geliştirme Sorumlusu

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.