close
resim

Eklentiyi kurma ve Xml import etme olarak 2 adımda işlemler tamamlanmaktadır. Alttaki adımlara başlamadan önce WooCommerce ücretsiz eklentisi sisteminizde kurulu olmalıdır.

Öncelikle admin panelinize girip Eklentiler -> Yeni Ekle adımlarını takip edip Eklenti Yükle butonuna tıklayınız.(WordPress sürümününüze göre adımlarda farklılıklar olabilir) Size iletmiş olduğumuz wp-all-import-pro.zip ve wpai-woocommerce-add-on_2.3.5 dosyalarını seçerek Şimdi Kur Butonuna tıklayarak devam edin. Eklenti başarıyla yüklendi uyarısının hemen altındaki Eklentiyi Etkinleştir butonuna tıkladıktan sonra eklentilerimiz kurulmuş olacaktır.

Eklenti kurulumundan sonra ürünleri sitenize aktarım için Xml linkimizi import etmemiz gerekmektedir. Sol menüden All Import -> New Import butonlarına tıklayarak işleme devam edin. Karşınıza çıkan 3 seçenekten Download From URL butonuna tıklayın. Altta açılan Enter a web adress… Textbox kutusuna Xml linkimizi yapıştırıp Download butonuna tıklayın. İndirme işlemi tamamlandığında Create New navigasyon kutusunda WooCommerce Products’ü seçerek Continue to Step 2 deyin.

1 234

İkinci adımda urun elementini seçin, sağ tarafta her bir ürün için tanımlanmış ürün tagları belirecektir. Sonrasında Continue to Step 3 butonuna tıklayıp sonraki aşamaya geçin.

56

Üçüncü adımda ürün adı, ürün açıklaması, ürün resmi gibi eşleştirmeler yapılacaktır. Alttaki resimde görüldüğü gibi Title & Content bölümünde <urun_ad> tagını  sürükleyip Ürün adı Bölümüne bırakıyoruz. Sağ taraftan tekrar <urun_aciklama> ve <urun_ozellikler> taglarını sürükleyip ilgili alanlara bırakıyoruz.

7

WooCommerce Add-On bölümünde Sku kutucuğuna <urun_kod2>tagını, Regular Price kutucuğuna ise <urun_fiyat_site> tagını sürükleyip bırakıyoruz. Inventory sekmesini seçip Manage stock? kutucuğunu işaretleyip Yes seçtikten sonra Stock Qty kutucuğuna <urun_stok> tagını sürükleyip bırakıyoruz. Ürün Kdv oranını ve Marka bölümlerini müşteriye ek özellik olarak göstermek için Attributes alanına Marka ve Kdv Bölümlerini oluşturup ilgili tagları kutucuklara sürüklüyoruz.

89kdv

Images bölümünde Download images hosted elsewhere tikini seçip urun_resim1,urun_resim2,urun_resim3,urun_resim4 ve urun_resim5 taglarını alt alta gelecek şekilde sürükleyip bırakıyoruz.

10

Taxonomies, Categories, Tags bölümünde ise Product Categories kutucuğunu seçip kategori tagını <urun_kategori_path> sürükleyip bırakıyoruz.

11

Daha sonra en alttaki 

12

Son aşamada her bir ürün için benzersiz olan ürün kodu istiyor olacak. Burada <EanCode> tagını sürükleyerek Unique Identifier alanına bırakıyoruz. Continue butonuna tıklandığında karşımıza sunucunuzla ilgili bilgileri gösteren özeti bildirecek burada Confirm & Run Import tıkladığımızda ürünler xml’den import işlemine başlamış olacak.

13

İşlemin tamamlanması sunucunuza bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürebilir. Resimlerin download edilmesi ve ürünlerin oluşturulma hızı hosting paket özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

1415
Tags : importimport xmlwoocommercewordpress xmlwp all importxmlxml wordpressxml yükleme
Kerim Atayolu

The author Kerim Atayolu

İş Geliştirme Sorumlusu

5 Comments

  1. Merhabalar. Bir projemizde böyle bir ihtiyacımız oldu. Yazınızda “) Size iletmiş olduğumuz wp-all-import-pro.zip ve wpai-woocommerce-add-on_2.3.5 dosyalarını seçerek” olarak belirtmişsiniz. Bu dosyaları sizden nasıl temin edebiliriz? Teşekkürler.

  2. all import woocommerce ürün ekleme kısmı için minimun 99 dolar istiyor onu da yazsaydın iyi olurdu

  3. hocam merhaba bana ücretli bir şekilde sitemiz üzerinden xml çeke bilirmisiniz ve bu dosyayı n11 ve gg yüklediğimde otomatik olarak ürünler listelenirmi?

  4. Merhaba her yere baktım devamlı xml yükleme bilgisi veriliyor. Peki kendi ürünlerimden woocommerce alt yapısı ile nasıl XML ürün verebilirim. ve nasıl xml linki oluşturabilirim?

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.