close
trendyol

Trendyol.com Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. 2010 Mart ayında açılışı gerçekleşen Trendyol.com Türk Tasarımcılara destek olma misyonu ile bir çok Türk Tasarımcının ürünlerini internette satışa sunan ilk site olmayı başardı. Başarıları devam ederken 2011 yılında 6,5 milyondan fazla üyeye sahip oldu ve 900 kişilik genç bir ekip ve 1000’den fazla marka seçeneği ile adından sıkça bahsetirdi. Tabi bu başarısı burada bitmedi ve son yıllarda oldukça fazla müşteriye ulaşan Trendyol.com yenilikleriyle ilgi odağı olmuş durumda.  7/24 ulaşabilir durumda ve üyeleri ile birebir iletişim kurduğu Facebook, twitter, Google+ kanalları ile sorularınıza en kısa zamanda dönüş yapıyor. Siz de Trendyol.com sitesinde mağaza açarak ürünlerini kolayca satabilir,markanızı duyulabilir ve daha çok kitleye ulaşabilirsiniz. Trendyol.com’da nasıl mağaza açılır, satışlar nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim.

Trendyol.com’da Mağaza Nasıl Açılır?

Öncelikle bir şirket olmalısınız. Şirketiniz adına da fatura kesiyor olmanız en önemli şartlardan biridir. Bu şartı sağlıyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Kırmızı kutucuktaki sekmeye tıkladığınızda açılan sayfada 2 seçenek çıkacak;

1-Satışa Başla

2-Zaten Trendyol Partneriyim

Eğer Trendyol.com’da mağaza açma şartlarına uygun bir mağazanız var ise ‘Satışa Başla’ butonuna tıklayıp başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formu için tıklayın.

Bütün bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz çok önemli. Lakin eksik veya hatalı bilgi olması durumunda başvurunuz onaylanmayacaktır. Yeterli stok bilgisine sahip olduğunuzu da kontrol etmenizde fayda var. Yeterli stoğunuz yoksa da başvurunuz onaylanmaz.

Trenyol.com’da bir mağazanız varsa bu durumda 2.seçenekteki ‘Zaten Trendyol Partneriyim’ sekmesine tıklayarak girişinizi yapabilirsiniz.

Bütün bu işlemleri yaptıktan  sonra Trenyol.com sizlerle iletişime geçerek başvurunuz hakkında bilgi verecektir. Başvuru sırasında bir sorun ile karşılaşırsanız Trendyol.com’a mail atmanız yeterli olacaktır. Maili aşağıdaki formatta göndermelisiniz.

”Merhabalar,

siteniz.com sitesinin sahibiyim, (bir web siteniz var iste)

Ayrıca pazaryeri sitelerinde satış yapmaktayım, mağaza linklerim aşağıdaki gibidir, (pazaryeri sitelerinde satış yapıyor iseniz)

Trendyol.com sitesinde satış yapmak istemekteyim,

Bu konuda bilgilendirme rica ederim,

İyi çalışmalar dilerim.”

Trendyol.com sizden ürünlerinizin resmini isteyecektir. Bu kısım biraz zahmetli olacağından başka bir pazaryerinde satış yapıyorsanız ürünleri kopyala yapıştır yapabilirsiniz. Mağazanız onaylandığında keyifle satışlarınızı yapabilirsiniz

Tags : Trendyol.com’da Mağaza Nasıl Açılır?Trendyol.com’da nasıl satış yapılır?Trendyol.com’da pazaryeri kurma
Aliye Rabia Sönmez

The author Aliye Rabia Sönmez

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.