close
paym.es_

Paym.es Şirket kurmak yok. Üye olmak yok. Instagram, Facebook ve Etsy’den sohbet eder gibi ödeme alın.

“Yenitoptanci.com üyelerine özel, Paym.es aracılığı ile Dünya’nın her yerinden alacağınız TL, Dolar, Euro cinsinden ödemeler %6 yerine, %2.99 sabit komisyon fırsatı ile !

Hemen https://Web.Paym.es ‘i ziyaret ederek, “PaymesxYenitoptanci” indirim kodu ile kampanyadan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İndirim kodu 31.03.2019 tarihine kadar geçerlidir.”

 •  Paymes ile konuşmaya başla
 •  Ürünü Paymes’e yükle
 •  Link oluştur ve paylaş
 •  Satışını gerçekleştir
 •  Ödemen tamamlandı!

Web Paymes Nasıl Çalışır?

 • Herhangi bir uygulama indirmeden internete bağlanabildiğin her yerden web.paym.es’e bağlanıp cep telefonu numaranla giriş yapabilirsin.
 • Paymes ile sohbet eder gibi ürün/hizmet fotoğrafını yükleyip kısa bir açıklama ve fiyat bilgisi girdikten sonra 20 saniyede ürün linki oluşturabilirsin.
 • Ödemenin sana ulaşabilmesi için senden IBAN bilgilerin istenir.
 • Ödeme linkini alıcıya gönderdikten sonra alıcı tarafından kredi kartı bilgilerinin girilmesiyle birlikte ödeme tamamlanır ve artık ürün/hizmeti alıcına teslim edebilirsin.
 • Çarşamba günü 24:00’a kadar gerçekleştirdiğin satışların ödemeleri her hafta Perşembe günü sisteme kayıtlı IBAN hesabına gönderilir.

Messenger Paymes Nasıl Çalışır?

 • Messenger uygulaması üzerinden Paymes ile sohbet eder gibi ürün yüklemeye başlayabilirsin.
 • Ürün/hizmet fotoğrafını yükleyip kısa bir açıklama ve fiyat bilgisi girdikten sonra bir dakikada ürün linki oluşturabilirsin.
 • Ödeme linkini alıcıya gönderdikten sonra alıcı tarafından kredi kartı bilgilerinin girilmesiyle birlikte ödeme tamamlanır ve senden IBAN bilgilerin istenir.
 • Artık ürünü / hizmeti alıcına teslim edebilirsin.
 • Çarşamba günü 24:00’a kadar gerçekleştirdiğin satışların ödemeleri her hafta Perşembe günü sisteme kayıtlı IBAN hesabına gönderilir.

Cep Telefonunu Pos Cihazına Nasıl Çevirebilirsin?

 • Yüzyüze Satış sürecinde alıcı ile yan yana iken; sıkıcı formlar ve uzun süren onay süreci olmadan, herhangi bir uygulama indirmeden, başka hiçbir cihaza veya POS’a ihtiyaç duymadan akıllı telefon, tablet veya bilgisayarından web.paym.es’e bağlanabilirsin.
 • Sohbet eder gibi cep telefonu ve IBAN bilgilerin ile kendini Paymes’e tanıtabilirsin.
 • Sen alıcının cep telefonu ve ürünün fiyat bilgisini girdikten sonra biz saniyeler içerisinde alıcıya otomatik ödeme linkini göndeririz.
 • Alıcı tarafından kredi kartı bilgilerinin girilmesiyle birlikte ödeme tamamlanır ve artık ürünü alıcına teslim edebilirsin.
 • Çarşamba günü 24:00’a kadar gerçekleştirdiğin satışların ödemeleri her hafta Perşembe günü sisteme kayıtlı IBAN hesabına gönderilir.

Paymes ile Etsy Mağazamı Nasıl Entegre Ederim?

 • Etsy mağazanı açıp Messenger’da Paymes ile konuşmaya başlayarak Etsy Entegrasyonu butonuna tıklayabilirsin.
 • Paymes’in seni yönlendireceği sayfada Etsy Entegrasyonuna “İzin Ver” (Allow) butonuna tıkladıktan sonra hesabın Paymes ile entegre olacaktır.
 • Etsy.com üzerinden herhangi bir alıcının ürününü sipariş etmesinin ardından alıcıya mail ile Paymes üzerinde oluşturulan ödeme linki gönderilir.
 • Alıcı tarafından kredi kartı bilgilerinin girilmesiyle birlikte ödeme tamamlanır ve senden IBAN bilgilerin istenir. Artık ürünü alıcına kargolayabilirsin.
 • Çarşamba günü 24:00’a kadar gerçekleştirdiğin satışların ödemeleri her hafta Perşembe günü sisteme kayıtlı IBAN hesabına gönderilir.
Paym.es nedir?

Paymes bir arkadaşınız ile sohbet eder gibi, mesajlaşma uygulamaları üzerinden ürünlerinizi satmanıza ve güvenli bir şekilde satın almanıza olanak sağlayan alışveriş sistemidir.

Üyelik ücretli mi?

Paymes’de üyelik ve ürün listeleme ücretsizdir.

Şirket olmam gerekiyor mu?

Paymes ile ödeme almanız için şirket olmanız gerekmez, kişisel bilgileriniz ile saniyeler içerisinde ödeme alabilirsiniz.

Web sitesi sahibi olmam gerekli mi?

Paymes ile web sitesi sahibi olmanıza gerek kalmadan Paym.es üzerinden oluşturacağınız ödeme linkleri ile istediğiniz platformdan ödeme alabilirsiniz.

Satış komisyon ücreti nedir?

Paymes, satışı gerçekleştirilen ürünlerinizden %2.5 ile %6 arasında satış komisyonu almaktadır.

Satın alma süreci nasıl işliyor?

Haftalık cirosu 20.000TL’nin üzerinde olan bir kullanıcı için örneklendirmek gerekirse; ürünün alıcının eline “sorunsuz” şekilde ulaşmasını takip eden 24 saat içerisinde alıcı onay vermekle yükümlüdür. 24 saatten sonra onay otomatik gerçekleştirilir. Onay ile birlikte ortak havuz hesaptan ücretin %96.01’i satıcı kullanıcının hesabına, %3.99’u Paym.es hesabına gönderilir.

Komisyonlar, kullanıcıların cirolarına ve/veya fiziksel satış ihtimaline karşılık %2.5 ile %6 arasında değişiklik göstermektedir.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Paym.es aracılığıyla kredi kartı (taksitli ve/veya tek çekim) ve banka kartı ile Dolar, Euro kurları üzerinden dünyanın her yerinden ödeme alabilirsiniz.

Komisyon oranları nedir?

Haftalık 10.000 TL’ye kadar %6, haftalık 20.000 TL’ye kadar %4.99, haftalık 20.000 TL üzeri satışlarınız için de %3.99 oranında komisyon tahsil edilir.

Yüzyüze satış fonksiyonu kullanılarak yapılan ödemelerden ise %2.50 komisyon alınmaktadır. Bu özelliği kullanırken alıcı ve satıcının yanyana olması gerekmektedir.

Yurt dışından ödeme alabilir miyim?

Dünyanın her yerinden Dolar ve Euro olarak ödeme alabilirsiniz.

Etsy entegrasyonundan nasıl faydalanabilirim?

Hemen “Nasıl Çalışır” sayfamızı ziyaret ederek Etsy entegrasyonu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Üyelik için gereken evraklar nelerdir?

Paymes ile ödeme almak için herhangi bir evrağa gerek yok, ne yazık ki bu konuda size yardımcı olamayacağız. Belki rakiplerimizin sayfalarını kontrol edebilirsiniz 🙁

Yüzyüze satış nedir?

Paymes Yüzyüze Satış süreci ile alıcı ve satıcı yan yana iken; sıkıcı formlar ve uzun süren onay süreci olmadan, herhangi bir uygulama indirmeden, başka hiçbir cihaza veya POS’a ihtiyaç duymadan akıllı telefon, tablet veya bilgisayarınızdan Paymes’le konuşmaya başlayarak banka ya da kredi kartından ödeme alabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Paymes ile konuşurken “Yüzyüze Satış” butonuna tıklayarak alıcınızın telefon numarasına ödeme linki gönderilmesini sağlamak.

Nasıl üye olabilirim?

Paymes’e üye olmak için, web sitesi, şirket sahibi olma, uzun sıkıcı formlar, onay süreleri ile uğraşmak, sürekli farklı aplikasyonlara bağlılık gerekmez. Paymes’i Facebook messenger ile kullanmaya başladığınızda üyeliğiniz otomatik olarak oluşturulur. Web versiyonunda kullanmak isterseniz de web.paym.es’e cep telefonu numaranızı girmeniz yeterlidir.

Ödeme günleri ne zaman?

Tüm para birimleri için Çarşamba günü 24:00’a kadar gerçekleştirdiğin satışların ödemeleri her hafta Perşembe günü sisteme kayıtlı IBAN hesabına gönderilir.

Paym.es’i nerelerde kullanabilirim?

Paymes‘in kanal bağımsız yapısı ile mecra fark etmeksizin her yerde ödeme alabilirsiniz.

Size nasıl ulaşabilirim?

0850 885 03 16 numaralı çağrı merkezimizden, info@paym.es mail adresimizden ve 0532 015 59 30 numaralı Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsin

Paym.es güvenli midir?

Paym.es Elektronik Ticaret ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., aracılığı ile yapılan tüm işlemler 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında kanuna uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Paymes, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nca lisanslı ödeme sistem sağlayıcısı PayU Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi ile iş ortaklığı yapmaktadır.

Hangi cihazlarda kullanabilirim?

Paym.es’i internet bağlantısı bulunan bilgisayar, tablet, cep telefonu başta olmak üzere tüm cihazlarda kullanabilirsiniz.

Tags : ödeme almapaym.essanal ödeme
Kerim Atayolu

The author Kerim Atayolu

İş Geliştirme Sorumlusu

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.