close
Eticarette Kargo sistemi

Kargo sürecinde minik sürprizlerle müşteri memnuniyetini artırmanın yolları

IS-221215-dropshipping-680

E-ticarette müşteri memnuniyeti ve bağlılığı, işletmelerin, başarılı olabilmek ve bu başarıyı sürdürebilmek için özen göstermeleri gereken en önemli konuların başında geliyor. E-ticaret işinizin her aşaması için müşteri memnuniyetini artırabilmenizi sağlayacak farklı ve etkili yöntemlerden bahsetmek mümkün. Teslimat süreci de bu konuda size oldukça önemli fırsatlar sunuyor.

Müşterilerinizi memnun etmek, sizi seçtikleri için doğru karar verdiklerini hissettirmek, markanıza duydukları güveni artırmak ve tekrar sizi tercih etmelerini sağlamak için onlara bazı minik sürprizler yapabilirsiniz.

İşte, maddi açıdan sizi fazla zorlamayacak ama uzun vadede karlılığınızı artıracak minik sürprizler hazırlamanız için birkaç yaratıcı fikir…

İsme özel kart

Müşteriniz, belki de aynı ya da benzer ürünler satan birçok e-ticaret sitesi arasından sizi tercih etti ve alışverişini yaptı. Şimdi ona bu kararında ne kadar haklı olduğunu göstermek, markanızla arasında güçlü bağlar geliştirmesini sağlamak ve özel hissettirmek için elinizde bir fırsat var. Ürünü gönderirken paketin içerisine ekleyeceğiniz, şık tasarımlı, isme özel minik bir teşekkür notu bu anlamda sizin için düşük maliyetli ama çok etkili bir fırsat olabilir.

Yaratıcı bir ambalaj

Markanızı yansıtan, kurumsal kimliğinizle uyumlu ve herkesin her yerde kullanmayı isteyebileceği şık bir kutu veya ambalaj tasarımı seçmeniz müşteri memnuniyetini sağlayabilmeniz için olduğu kadar reklam açısından da size büyük fayda sağlayabilir.

İndirim kuponu

Sipariş ettiği ürüne kavuşan müşterinizi sürpriz bir indirim kuponuyla daha da mutlu edebilirsiniz. Sitenizden gerçekleştireceği yeni alışverişler için de motivasyon olabilecek bu indirim kuponuna bir kampanya bitiş tarihi de eklemeyi unutmayın. Bu şekilde kuponun ertelenirken unutulup gitmesini önleyebilir ve müşterinizi bir an önce alışverişini gerçekleştirmesi için sitenize yönlendirebilirsiniz.

Eşantiyon

Sipariş kutusundan çıkan minik bir hediye, bir eşantiyon da müşterileriniz için oldukça etkileyici olabilir. Markanızın, ambleminizin yer aldığı bu eşantiyonlar müşteri memnuniyeti sağlayacağı gibi, markanızın reklamını da yapabileceğiniz birer araç olabilir.

Ücretsiz kargo

Ücretsiz kargo, e-ticaret işinizde, her zaman müşterilerinizi memnun edebileceğiniz en etkili yöntemler arasında. Siz de e-ticaretin en büyük dezavantajlarından olan kargo ücretleri konusunda avantajlı teklifler sunarak, tüketicileri ürün maliyetine eklenen bu külfetten kurtarabilir ve memnuniyetlerini artırabilirsiniz. IdeaSoft’un sipariş yönetimi panelinde, kargo ile ilgili birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

IS-271115-surpriz-1-680

NOT: Bu içerik eticaret.com/Blog sayfasından alınmıştır.

Kerim Atayolu

The author Kerim Atayolu

İş Geliştirme Sorumlusu

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.