close
as

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya kullanmayan hemen hemen yok gibi. Sosyal medya kullanımı üzerinde yapılan araştırmalara göre Facebook dünya üzerinde en fazla kullanıcı kitlesi olan sosyal medya aracı olduğu belirlenmiştir. Bu durumun farkında olan girişimciler, Facebook üzerinden ürünlerini satma konusuna ciddi bir şekilde ilgi göstermeye başlamış durumdalar. Eğer sizinde mağazanız varsa  veya ürünlerinizi daha çok kişiyi ulaştırmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Facebook’tan Nasıl Satış Yapılır ?

Facebook’ta mağaza açmak çok kolay. Öncelikle ‘Ticari Hesap’ oluşturuyoruz. Unutmamanız gereken ince detay, yaptığınız her satış için belli bir miktar vergi ödemelisiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1.Adım

 

Burada sizi en iyi tanımlayan sayfayı seçmelisiniz. Ürünlerinizin özelliklerini, satış yapacağınız kitleyi ve hedeflediğiniz kullanıcı sayısını çok iyi bilmenizde fayda var. Ancak sayfanızın ismini arka arkaya değiştirmediğiniz sürece “defalarca değiştirebilirsiniz. Bu durumda atlamamamız gereken nokta ise mesela @toptancı gibi bir isimle, sayfa adınızın altında bulunan kullanıcı adınızı belirledikten sonra sadece bir kere değiştirme hakkınız var.

2.Adım

Sayfanızın adını ve kategori kısmını belirleyip bilgileri girdikten sonra sizden kapak fotoğrafı ve sayfanızın profil fotoğrafı istenecektir. Fotoğraflarınızı girdikten sonra sayfanız hazır.

Şimdi burada gerekli bilgiler doldurulur ve ürünlerinizin özelliklerini girip satış yapabilirsiniz. Ürünlerinizin reklamları yaparken ilgi çekici resimler koymaya özen gösterin. Ürün özelliklerini olabildiğince ayrıntılı, çekici, tatmin edici bir şekilde yazın ki müşteri ilk bakışta ikna olsun. Unutmayalım ki Facebook dünya üzerinde her yaş grubunun kullanabileceği kolaylıkta bir platform. Bu yüzden ürünlerinizi satabilmek ve markanızın reklamını yapabilmeniz açısından büyük bir avantaj.

Keyifli çalışmalar…

 

 

Tags : Facebook.comFacebook.com'da mağaza işlemleriFacebook.com'da Ürün Satışı Nasıl Yapılır?
Aliye Rabia Sönmez

The author Aliye Rabia Sönmez

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.