close
workbook-1205044_1920

E-Ticarette en önemli konulardan biri de muhasebesinin düzenli bir şekilde tutulmasıdır. Muhasebe verileri arasında gelir gider kayıtları, nakit akışı, stoklardaki değişimler bulunur. Bütün bu kayıtların takip sürecini kendiniz yaparak olası masraflardan kurtulabilirsiniz.

Gelir-gider kayıtlarınız olmazsa olmaz diyebileceğimiz kayıtlardır. Çalışanlarınızın maaş ödemesi, borçlarınız, vergi ödemeleriniz ve diğer bütün giderlerin bir çeşit maliyettir. Gelen nakit akışınız ile giderlerinize ayıracağınız parayı önceden ayarlayarak hem güveninizi korursunuz hem de ödemelerinizi zamanında yaparsınız. Bu sayede nereye ödeme yaptığınızı ön muhasebe kayıtlarınızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Nakit Akışınız işletmeniz için çok değerlidir. Gelirinizin ne kadar olduğunu net bir şekilde takip etmek düzenli ilerlemenizi sağlar.

Stok takibi ise sattığınız ürünlerinizin ve deponuzda bu ürünlerden kaç adet bulunduğunun kayıtlarıdır. Tabi bütün bu  takip etmeniz ve muhasebesini düzenli tutmanız çok önemlidir. Bu sayede stoktaki ürünlerden haberdar olarak müşterinize rahatlıkla satabilirsiniz.

Tags : e-ticaretgelir-gider kayıtlarıön muhasebestok takibiyenitoptancı.com
Aliye Rabia Sönmez

The author Aliye Rabia Sönmez

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.