close
ecstatic-2821540_1920

E-ticaret sektöründe firmalar arası rekabetin her geçen gün daha da arttığınız gözlemlemekteyiz. Firmalar pazaryerlerine açılarak ürün kategorilerini arttırarak daha fazla kar elde etmenin yollarını aramaktadır. Bu süre içerisinde firmaların yapmış olduğu bir takım hatalar vardır. Küçük gibi görünse de aslında çok büyük zarara uğratan hataları sizler için sıraladık.

1-Ürün Görsellerinin Kalitesiz ve Az Olması

Ürün görselinin net ve özgün olması müşterinin en çok dikkat ettiği bir durumdur. Kalitesiz görsel müşterinin ilgisini çekmez ve sitenizden ayrılmasına sebep olur. Unutmayın siteniz mağaza vitrini görevi görmektedir. Ürününüzün resmini net ve farklı açılardan çekerek yayınlayınız. Resim ne kadar fazla olursa satışı o kadar hızlı olur.

2-Ürün Açıklamalarının Anlaşılabilir ve Net Olmaması

Ürününüzün açıklaması kısa ve özensiz olması müşteri üzerinde olumsuz etki bırakmaktadır. Müşteri ürün hakkında her türlü bilgiyi bilmek ister. Olabildiğince ürün hakkındaki bilgilerin hepsini yazmalısınız. Bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. Ayrıca yazmak için yazmayın. Gereksiz cümlelerden ve ürünü abartmaktan kaçınmalısınız.

3-Kargo Bilgilerinin Eksik Olması

Ürünün kargo bilgilerini tam olarak belirtin. Hangi kargo şirketi ile anlaşmanız olduğunu, müşterinin ne kadar kargo parası vereceği, kaç gün içerisinde kargoya verileceği, kapıda ödeme seçeneğini ve kargolama süreçleriniz hakkında yeterince bilgi vermelisiniz. Sonuçta müşteri sitenizden ilk kez alışveriş yapıyorsa tereddütleri olacaktır.

4-İletişim Bilgilerinin Eksik Olması

Sitenizde vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinin eksik olmaması gerekmektedir. Müşteri sitenizde size ulaşabileceği iletişim bilgilerini görmek isteyecektir. Ayrıca bilgilerinizin doğru olması da çok önemli. Eğer yanlış telefon numarası verirseniz müşteri kaybetmeniz an meselesidir. Bu yüzden iletişim bilgilerinizin eksiksiz, doğru ve ulaşılabilir olması gerekiyor. Müşterilerinizle iletişim kurarken güler yüzlü ve anlayışlı olmanız size artı puan kazandıracaktır😊

Tags : e-ticarete-ticaret hatalarıiletişim bilgilerikargo bilgileriürün açıklamasıürün görseliyenitoptancı.com
Aliye Rabia Sönmez

The author Aliye Rabia Sönmez

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.