close
AAEAAQAAAAAAAAioAAAAJDFmNTE3ZGZiLWU0YzMtNDc1My1iYmM2LWY2NDc0NzZkOGYyZg

Değerli bayilerimiz, bugün size son zamanlarda oldukca popülerliği artmış ve ilerleyen zamanlarda arkasındaki PTT KARGO desteği ile belirli bir noktaya geleceğini düşündüğümüz bir pazaryeri olan epttavm.com’da nasıl dükkan sahibi olacağımızı anlatacağım. Epttavm.com, ilerleyen zamanlarda devletin e-ihracat stratejilerinde rol oynacağa benziyor, yaptığımız görüşmeler neticesinde öğrendiğimiz kadarıyla, bir çok ülkenin kargo firmaları ile anlaşmalar yapılmış olup, Türkiye’deki kobilerin e-ihracat sürecinde aktif rol oynamalarını sağlayacak bir çalışma yürütecekler.

Epttavm.com’da listeleme ücreti veya aylık dükkan ücreti yok, sadece kategorilere göre değişen oranlarda satış başı komisyon var, komisyon oranlarıda diğer pazaryerlerine göre ortalamanın altında. Aşağıda detaylı bir şekilde komisyon oranlarına bakabilirsiniz.

epttavm

Epttavm.com’da ürünlerin entegrasyonu epttavm.com tarafından yapılıyor ancak entegrasyon firmalarıda bu konuda destek olmaktadır. Burada bir farkta gönderim şeklidir, sipariş geldiğinde PTT karoya bildir butonuna tıkladığınızda PTT gelip ürünleri sizden almaktadır.

Ürünlerinizi Sergilemek ve Satışa sunmak için epttavm.com’a gönderilmesi gereken belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler,

  • EPttAVM Hizmet Sözleşmesi
  • Şahıslar için Esnaf Sanatkarlar Odası Kaydı ve İmza Beyannamesi (*zorunlu)
  • Şirketler için Ticaret Sicil Kaydı ve İmza Sirküleri’dir. (*zorunlu)
  • Tedarikçi Formu ( mail olarak iletilebilir ) (*zorunlu)

Bu belgelere sahip olmayan mağazalara ePttAVM üzerinde mağaza açma işlemi yapılamamaktadır.

Yukarıdaki belgelere sahip olduğunuzda izleyeceğiniz yol şu şekildedir,

EPttAVM hizmet sözleşmesi imzalanarak her sayfası paraflı, ıslak imzalı, 2 nüsha olarak yukarıdaki belgelerle birlikte epttavm.com’a iletilecektir. Sizin için bir kullanıcı paneli oluşturulacak ve bilgileri tarafınıza iletilecektir. Tedarikçi Formu’ da belirttiğiniz kategori ve ürün yükleme şeklinize göre ilgili kategori sorumlusu sizinle iletişime geçecek ve ürün hazırlıklarınızı yapmanıza ve sisteme aktarılmasına yardımcı olacaktır. Aynı formda belirtmiş olduğunuz depo adresleriniz de sisteme tanımlanacaktır. Mağaza hazır hale geldiğinde tarafınızca kontrol edilecek ve onayınız ile birlikte aktif hale getirilecektir. Satış gelmesi durumunda size verilen kullanıcı adı ve şifre ile admin.epttavm.com adresine girerek sipariş bilgilerinizi görecek ve ürün hazırlığınızı yapabileceksiniz. Ürün hazırlandıktan sonra PTT Kargoya Bildir butonuna basmanız ve sistemin oluşturduğu barkodu çıktı alarak ürün paketinin üzerine yapıştırmanız gerekmektedir. Siz butona bastığınızda PTT Kargo’ya bilgi gidecek ve daha önce belirtmiş olduğunuz depo adresinden ürünleriniz teslim alınacaktır.Müşteriden tahsil edilen ürün bedelleri 30-33 gün sonunda PTT Havuzundan alınarak belirtmiş olduğunuz hesap numaranıza yatırılacaktır.

İligli arkadaşlara yenitoptanci.com’un özel epttavm xml linki vermeyi unutmayın 🙂

http://www.yenitoptanci.com/xml.php?custom=epttavm

 

Epttavm sözleşmesini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Tedarikci formunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Kategori komisyon oranları listesini buradan indirebilirsiniz.

 

 Sözleşme iki nüsha halinde, imza yetkilisi tarafından, her sayfası imzalı, kaşe ve imza istenen kısım kaşe ve imzalanmış olarak,

*Ek4 Kategori Komisyon Oranları Listesi ıslak imzalı,

** Şahıslar için Esnaf Sanatkarlar Odası Kaydı ve İmza Beyannamesi   /  Şirketler için Ticaret Sicil Kaydı ve İmza Sirküleri,

Tümü aynı dosya içinde aşağıda belirtilen adrese kargolanacaktır.

Sözleşme gönderim adresi ve alıcısı :

 Alıcı :  EPT  Sanal Mağazacılık A.Ş

Adres     : Beytepe Mah.  Beyler Cad. No:130  Çayyolu/Ankara

 

Eğer talep eden bayilerimiz olur ise epttavm.com’da kategoride çalışma yapan arkadaşların iletişim bilgilerini paylaşabiliriz.

Hep beraber bol kazançlar…

 

Tags : dropshippingepttavmepttavmde satış yapmakstoksuz satışxml entegrasyon
Kerim Atayolu

The author Kerim Atayolu

İş Geliştirme Sorumlusu

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.