close
dfd

E-Faturanın ne olduğu, nasıl alınacağı ve ne gibi avantajları olduğunu önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise E-Faturanın işimizi nasıl kolaylaştırdığı üzerinde konuşacağız. Biliyorsunuz ki E-Ticarette E-Fatura kesmek zorunlu hale getirildi. Bu yüzden E-Fatura işletmeler için büyük öneme sahip. İşletmelerin önem verdiği bir diğer konu ise maliyettir. İşletmeler dijital imkanları kullanarak maliyetlerini avantajlı kullanır ve hayatlarını oldukça kolaylaştırabilirler. Bu durumda E-Fatura kullanırken posta ve matbaa giderleri olmadığı için maliyet avantajı ön plana çıkar.

E-Fatura sürecini doğru bir şekilde yöneterek hızlı biçimde fatura kesebilirsiniz. Bütün ticaret işlemlerinizi dijital ortamda yapacağınızdan faturayı yazdırma, gönderim ve kargo takibi süreçlerini ortadan kaldırmış olursunuz. Talebiniz üzerine de  E-Faturanın çıktısını alabilirsiniz.

E-Fatura gönderme çok hızlı olduğu için faturanızın kaybolma gibi bir durumu olmaz. Tabi bu durumda tahsilatlarınız da hız kazanmış olur. Fatura arşiviniz de dijital ortamda arşivlendiği için istediğiniz fatura detaylarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Süreç bu şekilde ilerleyince mutabakat ve raporlama süreçlerinizi oldukça hızlandırır.

Tags : E-arşive-faturaE-Fatura Kullanarak İşiniz Nasıl Kolaylaşır?e-ticaretyenitoptancı.com
Aliye Rabia Sönmez

The author Aliye Rabia Sönmez

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.