close
Akakce

Akakce.com dönemin trend alışveriş sitelerinden biri olma yolunda hızla gelişmeye devam ediyor. Akakce.com uygulamasın satın almak istediğiniz ürün ile ilgili en iyi fiyatı size sunar. Uygulama internet üzeriden binlerce online mağazayı detaylı olarak takip eder. Fiyatı düşünce haber ver özelliği uygulamayı emsallerinden ayıran oldukça kullanışlı bir detay. Akakçe.com’un web sitesine girerek ana ekranından  arama satırına ilgilendiğiniz ürünün adını yazın. Listelenen ürünlerden doğru olanı seçin. Ürün ekranından farklı mağazalarda ki fiyatları görebilirsiniz. “Alarm Kur” simgesine dokunarak ürün için bir fiyat belirleyerek ürünün fiyatı düşünce haberdar olabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulamadır ve mobil cihazınıza da indirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Akakçe.com’un Sundukları

Akakçe üzerinden yapılan tüm alışverişlerde;

  • Türkiye Cumhuriyeti kanunları tarafından güvence altındasınız.
  • SSL sertifikası sayesinde kredi kartınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
  • Faturalandırma ve sevkiyat satıcı tarafından yapılırken, müşteri desteği de yine doğrudan satıcı tarafından sağlanır.
  • Akakçe’de paranız havuz gibi sistemlerde saklanmamaktadır. Siparişe ait ücretler satıcının sanal POS’u ile doğrudan satıcının hesabına geçmektedir.

Akakce.com’a ürünler nasıl yüklenir?

Öncelikle Akakce.com web sitesine girerek üyelik işlemlerinizi gerçekleştirin. Daha sonra sayfanın en altında bulunan ‘Satıcı Başvuru’ butonuna tıklayın.

Açılan sayfada size önünüze bir form çıkacak, onu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurun.

Formu doldurduktan sonra ‘gönder’ butonuna tıklayın. Sizlere yetkililer tarafından dönüş sağladıktan sonra ürünleriniz rahatlıkla satabilirsiniz.

Ürünlerin yüklemesini tek tek, excel veya XML ile yapabilirsiniz.  Alışverişçi siparişi gerçekleştirdiğinde doğrudan para sizin hesabınıza geçer. Aldığınız sipariş ve alışverişçi sorularına ait tüm işlemleri “Sipariş Yönetimi” ekranından takip edebilirsiniz.  Özellikle; alışverişçinin sorularına verilen cevaplarda herhangi bir platforma yönlendirme yapılmaması gerekir.  Sipariş gerçekleştikten sonra “Onayla” ve “Kargo Bilgisini Gir” aşamaları bulunmaktadır. Tüm süreçlerde alışverişçiye mail gönderilir. Ayrıca alışverişçiler siparişle ilgili soru sorabilirler. Bunu “Alışverişçi Soruları” bölümünden takip ederek cevaplayabilirsiniz.

Sipariş iptal edilmesi durumunda, para doğrudan sizin hesaba geçtiği için para iadesini kendi sanal pos ekranınızdan gerçekleştirmelisiniz. Sonrasında “Siparişler” bölümünden ilgili siparişe ait iptal referans numarasını girmeniz gerekmektedir. Bu bilgilerin doğru olması alışverişçiye de mail gönderildiği için çok önemlidir. Ek olarak Akakçe, alışverişçi memnuniyetine çok önem verdiği için gönderdiğiniz XML’in güncel ve sorunsuz olmasını, iptal işlemlerinin minimum hatta hiç olmamasını hedefler.

Aynı zamanda https://www.akakce.com/kolaysiparis/ web sitesinden de tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Akakçe üzerinde e-ticaret siteni aç, “%2,90 komisyon” ile satışa başla!

Kolay Sipariş’de web sitesine gerek yok! Altyapı, paket, dükkan ücreti yok!

Türkiye’nin en yüksek dönüşümlü alışveriş platformu Akakçe’de ürünleriniz listelensin!

  • Nitelikli alışverişçi kitlesi: Akakçe alışverişçi trafiği -Google Analytics raporlarına göre- Türkiye’deki en yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir.
  • En düşük satış maliyeti: Akakçe üzerinden yaptığınız satışlarda ödeme doğrudan sizin hesabınıza geçer. Sadece satış yaptığınızda toplam sepet tutarının %2,90’ı kadar bir komisyon ve ek işlem ücreti ile ücretlendirilirsiniz.
  • Kurumsal kimlik: Akakçe’de firmanız yalnızca temsili bir rumuz ve logo ile değil, tüm ticari varlığı ile müşteriyle buluşur.
  • Müşteri sizin müşteriniz: Her sipariş firmanız adına kazanılmış bir müşteri demektir.

 

Tags : Akakce.com Komisyon oranlarıAkakce.com listeleme ücretiAkakce.com ödeme vadeleriAkakce.com'a ürünler nasıl yüklenir?
Aliye Rabia Sönmez

The author Aliye Rabia Sönmez

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.